اتریوماخبار

شمارش معکوس برای به‌روزرسانی تاریخی اتریوم؛ اولین مرحله از ارتقای مِرج امروز انجام می‌شود

شمارش معکوس برای به‌روزرسانی تاریخی اتریوم

مرحله نخست ارتقای بزرگ شبکه اتریوم که به نام مرج (ادغام) شناخته می‌شود، امروز اجرایی خواهد شد که در پی آن، شبکه اتریوم تنها یک قدم دیگر با انتقال کامل به سیستم اثبات سهام فاصله خواهد داشت.

طبق اطلاعات منتشر شده توسط کوین تلگراف، در لحظه حاضر، ۷۳.۵% از نودها در شبکه اتریوم برای به‌روزرسانی مرج آماده‌سازی شده‌اند و بخش نخست این به‌روزرسانی که Bellatrix نام دارد، قرار است امروز و در ساعت‌هایی که به زودی فرا می‌رسد، صورت بپذیرد.

Bellatrix به عنوان فاز اول رویداد مرج اتریوم شناخته می‌شود که در انتها و تا پایان شهریور ماه، مکانیزم بلاک چین این رمزارز را از اثبات کار به اثبات سهام منتقل می‌نماید.

آماده‌سازی شبکه به طور کامل برای ارتقاء مرج مستلزم آن است که نودهای اتریوم کلاینت لایه اجماع خود را پیش از رسیدن به ایپاک (دوره زمانی) شماره «۱۴۴۸۹۶» در بیکن چین، بروزرسانی نمایند. تخمین‌های انجام‌شده توسط بنیاد اتریوم نشان می‌دهد که ارتقای Bellatrix قرار است امروز در حدود ساعت ۱۶:۰۰ به وقت محلی تهران رخ دهد.

شمارش معکوس برای به‌روزرسانی تاریخی اتریوم؛ اولین مرحله از ارتقای مِرج امروز انجام می‌شود
وضعیت نودهای اتریوم در آستانه ارتقای بلاتریکس؛ رنگ سبز تعداد نودهای آماده و رنگ قرمز تعداد نودهای غیرآماده را نشان می‌دهد.

حدود ۲۶.۵ درصد از نودهای شبکه اتریوم هنوز برای به‌روزرسانی مرج به نام بلاتریکس آماده نشده‌اند، و این وضعیت ویتالیک بوترین، هم‌مؤسس شبکه اتریوم، و تیم توسعه‌دهنده اصلی اتریوم، بیکو را بر آن داشته تا از طریق توییتر به فشار بر نودها برای به‌روزرسانی هرچه سریع‌تر کلاینت‌ها بپردازند.

به گزارش بنیاد اتریوم، نودهایی که پیش از انجام به‌روزرسانی بلاتریکس آماده نشوند، ریسک دارند که به زنجیره پیش از مرج متصل گردند، که این موضوع خود می‌تواند موجب اشکالاتی شود.

بنیاد اتریوم در این رابطه هشدار داده است که:

اگر نودها کلاینت‌های خود را به‌روز نکنند، در یک زنجیره ناسازگار گرفتار می‌شوند که همچنان دنبال قوانین قبلی خواهد بود. آنها در نتیجه نمی‌توانند اتر یا هر فعالیت دیگری در زنجیره پس از مرج ارسال یا انجام دهند.

بر پایه اطلاعات موجود از اترنودز، اکثر نودهایی که هنوز برای ارتقای بلاتریکس آماده نیستند از کلاینت «geth» استفاده می‌کنند و هنوز کلاینت‌های خود را به نسخه «Geth ۱.۱۰.۲۳» یا نسخه‌های جدیدتر به‌روز نکرده‌اند. کلاینت‌های دیگری که نیاز به به‌روزرسانی دارند عبارتند از Erigon، Besu، و Nethermind.

پس از به‌روزرسانی بلاتریکس، مرحله نهایی رویداد مرج تحت عنوان «به‌روزرسانی پاریس» برگزار خواهد شد. به‌روزرسانی پاریس هنگامی فعال می‌شود که سطح سختی شبکه اتریوم به عدد «۵۸۷۵۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰» برسد، که پیش‌بینی می‌شود این امر تا تاریخ ۱۵ سپتامبر (مطابق با ۲۴ شهریور) به وقوع بپیوندد.

زمانی که سختی شبکه در بخش اجرایی اتریوم این عدد را رد کند، بلاک بعدی توسط یک از اعتبارسنج‌های بیکن چین تولید و پس از نهایی شدن، شبکه اتریوم به طور رسمی به بلاک چینی مبتنی بر اثبات سهام تبدیل می‌شود.

بنیاد اتریوم تصریح کرده که کاربران در زمان مرج نیاز به انجام هیچ اقدام خاصی با اتر یا سایر توکن‌ها متکی بر اتریوم ندارند و باید از کلاهبرداری‌های مرتبط با این رویداد مراقب باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا