اخباربیت کوین

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ چگونه خواهد بود؟

قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ ۲۰۲۴ چگونه خواهد بود؟

با نزدیک شدن به هاوینگ بعدی بیت کوین در سال ۲۰۲۴، افراد زیادی در حال گمانه‌زنی درباره قیمت بیت کوین پس از وقوع این رخداد هستند و با استناد به رفتار قیمتی گذشته بیت کوین و پیشرفت‌های حاصل شده در صنعت کریپتو اعداد و ارقام گوناگونی را بیان می‌کنند. در این مقاله مهم‌ترین پیش‌بینی‌ها را بررسی کرده و در اختیار شما قرار می‌دهیم.

البته حتما در نظر داشته باشید که این پیش‌بینی‌ها نباید به عنوان یک فاکتور موثر در تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاری‌های آتی شما در نظر گرفته شوند و تنها باید به عنوان دیدگاه  مطرح شده توسط افراد فعال و حرفه‌ای بازار به رویکرد قیمتی ارزهای دیجیتال در آینده مورد استفاده قرار گیرند.

کما اینکه در انتهای بازار صعودی گذشته، افرادی با عنوان اینفلوئنسر و تحلیل‌گر خود‌خوانده، در اوج قیمتی ارزها، مردم را تشویق به خرید هرچه بیشتر می‌کردند و سقف قیمت را فرصت بی‌نظیر برای سرمایه‌گذاری مطرح می‌کردند. بنابراین قبل از هر نوع سرمایه‌گذاری بزرگی بهتر است تحقیق کنید و با افراد خبره در امور مالی مشورت کنید و دچار فومو نشوید.

 

پیش‌بینی بانک Standard Chartered از قیمت بیت کوین در سال 2024

بانک استاندارد چارترد، در یک تغییر موضع پیش‌بینی می‌کند که قیمت بیت کوین می تواند تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۵۰۰۰۰ دلار برسد و تا پایان سال ۲۰۲۴ به طور بالقوه به ۱۲۰۰۰۰ دلار برسد.

جف کندریک، رئیس استراتژی ارزهای دیجیتال و بازارهای نوظهور فارکس در Standard Chartered

در اوایل آوریل ۲۰۲۳، هم پیش‌بینی کرده بود که قیمت بیت کوین به ۱۰۰۰۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۴ خواهد رسید. دلیل اینکه او پیش‌بینی خود را بیشتر کرده است، نوسانات اخیر قیمتی و افزایش سودآوری ماینرهای بیت کوین در آینده اعلام شده است.

پیش‌بینی آدام بک (Adam Back) از قیمت بیت کوین در سال 2024

آدام بک، یکی از اولین کاربران بیت کوین و یک سایفرپانک است که در اظهار نظری جدید پیش‌بینی کرده است که بیت کوین تا ۳۱ مارس ۲۰۲۴ به ۱۰۰۰۰۰ دلار می‌رسد.

این اظهار نظر در حالی صورت گرفته است که این فرد در پاسخ یک کاربر در پلتفرم X (توییتر سابق) اعلام کرده است که رسیدن به این قیمت را در رالی گذشته بیت کوین انتظار داشته و  عملکرد ضعیف نسبی گذشته به دلیل عواملی مانند کووید-19 و ورشکستگی های مختلف ارزهای دیجیتال بوده است.

او همچنین بر نقش محوری ماینرها تاکید می‌کند و به گزارشی اشاره می‌کند مبنی بر اینکه استخراج کننده‌ها برای اینکه امر ماینینگ برایشان منفعت داشته باشد و به نقطه سر به سر برسد، لازم است تا قیمت BTC پس از هاوینگ 2024، در ناحیه  98000 دلار باشد. اطلاعات بیشتر در این خصوص را می‌توانید در تحلیل درامد شرکت‌های استخراج بعد از هاوینگ بخوانید.

شایان ذکر است که آدام بک یک پیش‌بینی مشابه ۱۰۰ هزار دلاری برای پایان سال ۲۰۲۱ نیز انجام داده بود.

پیشبینی قیمت بیت کوین

پیش بینی بانک برنبرگ از قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

برنبرگ، یک بانک سرمایه گذاری مشهور است و یک پیش‌بینی قیمتی برای بیت کوین در آوریل ۲۰۲۴ منتشر کرده است. رقم اعلامی از طرف برنبرگ ۵۶۶۳۰ دلار است و نسبت به تخمین‌های گذشته این بانک عدد بیشتری در نظر گرفته شده است.

مهم‌ترین دلیل برای این پیش‌بینی رخداد هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴ و افزایش علاقه مؤسسات مهم به رمزارزها اعلام شده است.

پیش بینی مؤسسه Fundstrat از قیمت بیت کوین در سال 2024

فاندسترت (Fundstrat) یک شرکت تحقیقاتی است که در سال 2014 توسط تام لی، استراتژیست ارشد سهام J.P. Morgan تأسیس شد،  پیش‌بینی این مؤسسه برای قیمت احتمالی بیت کوین در سال 2024 صعود قیمت تا 180,000 دلار است.

البته این پیش‌بینی به راه اندازی یک ETF بیت کوین منوط شده است که می‌تواند تقاضای روزانه برای بیت کوین را ۱۰۰ میلیون دلار افزایش دهد.

با وقوع هاوینگ آتی، به‌طور سنتی قیمت کاهش پیدا می‌کند و باعث ایجاد یک انرژی برای افزایش قیمت‌ می‌شود. به نظر این مؤسسه، احتمال چهار یا پنج برابر شدن قیمت وجود دارد.

علاوه بر این، Fundstrat امید زیادی به گرفتن مجوز و تایید ETF بیت‌کوین در سال جاری یا ابتدای سال 2024 دارد، به‌ویژه که غول‌هایی مانند بلک راک و فیدلیتی پا به میدان رقابت گذاشته‌اند و به طور بالقوه احتمال ورود سرمایه قابل توجهی به بازار بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال تصور می‌شود.

نظر کارشناسان در خصوص قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ

پیش بینی مایک نووگراتز از قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

به نظر می رسد مایک نووگراتز، مدیر عامل گلکسی دیجیتال که یک بیت کوین ماکسیمالیست برجسته است نظرات و پیش‌بینی‌های نزدیک‌تر به واقعیت را پیش‌گرفته است و در آخرین اظهارات خود ادعا کرده است به سختی می‌توان سال ۲۰۲۴ را برای بیت کوین پیش‌بینی کرد این درحالی است که در گذشته مدعی بود که بیت کوین پتانسیل رسیدن به ۵۰۰۰۰۰ دلار تا سال ۲۰۲۴ را دارد. او در آخرین صحبت‌های خود در کنفرانس بانک آمریکا گفته است که اگر بیت کوین با رقم ۳۰۰۰۰ دلار به کار خود پایان دهد، از انتظارات اخیر او بهتر عمل کرده است.

پیش بینی جسی مایرز از قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

جسی مایرز، یکی از بنیانگذاران Onramp Capital، اخیرا در پلتفرم X (توئیتر سابق) پرده از پیش‌بینی قیمتی خود درباره بیت کوین برداشته است و ادعا کرده است که احتمالاً پس از هاوینگ در سال 2024 قیمت این رمزارز شش رقمی خواهد شد.

مایرز با به چالش کشیدن فرضیه بازار کارآمد (EMF)، معتقد است که بازار طی 12 تا 18 ماه پس از رخداد

پیش بینی هوش مصنوعی از قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴

این یک مقاله در سال ۲۰۲۳ یک پیش‌بینی قیمت واقعی نخواهد بود مگر اینکه از سه مدل بزرگ زبان هوش مصنوعی مشورت گرفته باشیم. منظورمان چت جی پی تی، گوگل بارد و ماکروسافت بینگ چت است.

ما از ربات‌های هوش مصنوعی پیش‌بینی قیمت بیت کوین در 1 ژانویه 2024 و همچنین قیمت BTC پس از هاوینگ بیت کوین در آپریل ۲۰۲۴ را درخواست کردیم.

در جدول زیر خلاصه ای از پاسخ و پیش‌بینی هوش مصنوعی بیان شده است:

مدل AIقیمت در ابتدای سال ۲۰۲۴قیمت پس از وقوع هاوینگ
OpenAI ChatGPT۲۸۵۰۰ دلار۳۳۰۰۰ دلار
Google Bard۴۰۰۰۰ دلار۱۰۰۰۰۰ دلار
Microsoft Bing Chatگمانه‌زنی انجام ندادگمانه‌زنی انجام نداد

جمع‌بندی

همانطور که در این بررسی مشاهده کردید، تقریبا بیشتر فعالان حوزه کریپتو به سال ۲۰۲۴ خوشبین هستند و رقم احتمالی مورد نظرشان هم نسبتا مشابه است و شش رقمی شدن قیمت بیت کوین برایشان قابل تصور است. در این میان نباید فراموش کرد که پیش‌بینی یک سند نیست و احتمال وقوع آن آسان نیست و بستگی به شرایط مختلفی دارد که هر لحظه ممکن است تغییر کند. با این حال آنچه مشخص است، پس از هاوینگ بیت کوین در آپریل ۲۰۲۴ انتظار می‌رود چرخه صعودی بیت کوین بار دیگر آغاز شود و بازار ارز دیجیتال از این اوضاع ریزشی خارج شود.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا