گزارش و تحلیل

تأیید ETF‌های بیت کوین به معنای تغییر نگاه گنسلر در مورد ارزهای دیجیتال نیست

تأیید ETF‌های بیت کوین

با توجه به بیانیه‌ای که شب گذشته منتشر شد، تأیید ETF‌های اسپات بیت کوین به معنای تغییر دیدگاه گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، دربارهٔ ارزهای دیجیتال نیست.

به گزارش کوین‌تلگراف، گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در بیانیه‌ای دیگر به رسمیت شناخته شده است که این آژانس با وجود تأیید ۱۱ صندوق معاملات بیت‌کوین، همچنان بیت‌کوین را تأیید نمی‌کند. او در ۱۰ ژانویه (۲۰ دی)، درست یک ساعت پس از این تأیید تاریخی، در بیانیه خود اظهار کرد:

«در حالی‌که امروز درخواست عرضه و معامله تعدادی مشخصی از ETP‌های اسپات بیت‌کوین را تأیید کردیم، بیت‌کوین را تأیید نکردیم و نپذیرفتیم.»

گنسلر موضع آژانس خود در قبال ارزهای دیجیتال را تکرار کرد؛ این ادعا که ماهیت سفته‌بازانه بیت‌کوین با کاربرد فلزات گران‌بها مانند طلا، نقره و پلاتین در تضاد است. او افزود که کمیسیون بورس و اوراق بهادار بی‌طرف باقی مانده است و در مورد شرکت‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها، یا دارایی‌های یک محصول قابل معامله در بورس (ETP‌) نظری ندارد.

او به‌طور مشخص اشاره کرد که بیت‌کوین هنوز در تسویه معاملات مرتبط با فعالیت‌های غیرقانونی است. گرچه، شواهد زیادی بر خلاف این ادعا وجود دارد.

گنسلر افزود:

«سرمایه‌گذاران باید در مورد خطرات بی‌شمار مرتبط با بیت‌کوین و محصولاتی محتاط بمانند که ارزش آن‌ها به ارزهای دیجیتال مرتبط است.»

او با اشاره به دیدگاه آژانس خود خاطرنشان کرد که اکثریت قریب‌به‌اتفاق ارزهای دیجیتال، قراردادهای سرمایه‌گذاری هستند و باید تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار قرار گیرند. این رگولاتار در شکایت‌های جداگانه علیه بایننس و کوین بیس، در مجموع ۶۸ ارز دیجیتال را نام برده است که ادعا می‌کند به نظرش اوراق بهادار هستند.

کمیسیون بورس ایالات متحده در نهایت برنامه‌های 19b-4 شرکت‌های آرک ۲۱شیرز، اینسکو گلکسی، ون‌اک، هش‌دکس، بیت‌وایز، گری‌اکسیل، بلک‌راک، والکری، فیدلیتی، ویزدم‌تری و فرانکلین تمپلتون را تأیید کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا