گزارش و تحلیل

نئوراشی؛ شبکه‌ای برای اعتبارسنجی مدل‌های هوش مصنوعی

نئوراشی

نئوراشی؛ شبکه‌ای برای اعتبارسنجی مدل‌های هوش مصنوعی این روند می‌تواند منجر به ایجاد نتایج نادرست و دستکاری‌شده شود که بدون وجود راه‌حل‌های موثر، پیامدهای جدی را به همراه خواهد داشت. در حقیقت، پرداختن به این مسئله برای اعتبارسنجی و بررسی اخلاقی خروجی‌های هوش مصنوعی بسیار اهمیت دارد.

به گزارش کوین‌وایر، نئوراشی (Neurashi)، یک راه‌حل غیرمتمرکز است که با هدف اعتباربخشیدن به فرآیندهای هوش مصنوعی طراحی شده است. این بلاک‌چین، ویژگی‌های فناوری بلاک‌چین را با یک سیستم پاداش مبتنی بر اقتصاد ارزهای دیجیتال تلفیق می‌کند که مهم‌ترین هدف آن ارزیابی دقیق نتایج حاصل از مدل‌های هوش مصنوعی مختلف است.

این شبکه که اساس آن بر زنجیره بایننس اسمارت چین استوار است، نتایج اعتبارسنجی یک مدل هوش مصنوعی را به کدی قابل درک تبدیل می‌کند. این کد به معیاری برای شبکه‌ای از ماینرها تبدیل ‌خواهد که فرآیندهای اعتبارسنجی را انجام می‌دهند.

این بلاک‌چین از سازوکار اثبات هوشمندی (Proof of Intelligence) استفاده می‌کند که در آن ترکیبی از مدل‌های هوش مصنوعی آن‌چنین و اعتبارسنجی انسانی به‌طور جمعی میزان صحت خروجی‌های هوش مصنوعی را تأیید می‌کنند. این سیستم تأیید، یک رتبه اصالت جمعی را فراتر از تعصبات فردی برای دستیابی به یک نتیجه جهانی قابل اعتماد ایجاد می‌کند.

نئوراشی با ارائه توکن بومی خود به نام NEI امکان پرداخت پاداش به استخراج‌کنندگان را فراهم می‌کند. کاربران با اعتبارسنجی عملکرد مدل‌های هوش مصنوعی، می‌توانند امتیازات اعتماد شبکه را در بالاترین حد خود نگه دارند. این پروژه همچنین، محصولات دیگری مانند چارت‌مایند (ChartMind) را عرضه کرده است که تصاویر را تجزیه‌و‌تحلیل می‌کند و چِین‌کدر (ChainCoder) نیز امکان ایجاد قراردادهای هوشمند بدون نیاز به دانش کدنویسی را فراهم می‌کند.

در مقابل نوآوری‌های رو به جلوی هوش مصنوعی و تلاش برای ایجاد تحول در صنعت ارزهای دیجیتال، نئوراشی با پشتیبانی از اعتبارسنجی این پروژه‌ها، به سمت نسل بعدی فناوری گام برمی‌دارد و برای تضمین اعتبار و شفافیت در استفاده از هوش مصنوعی، موثر است.

نئوراشی (Neurashi) یک راه‌حل غیرمتمرکز است که با هدف اعتباربخشیدن به فرآیندهای هوش مصنوعی طراحی شده است، این بلاک چین ویژگی‌های فناوری بلاک‌چین را با یک سیستم پاداش مبتنی بر اقتصاد ارزهای دیجیتال تلفیق می‌کند. مهم‌ترین هدف آن ارزیابی دقیق نتایج حاصل از مدل‌های هوش مصنوعی مختلف است.

این شبکه که اساس آن بر زنجیرهٔ بایننس اسمارت چین استوار است، نتایج اعتبارسنجی یک مدل هوش مصنوعی را به کدی قابل درک تبدیل می‌کند. این کد به معیاری برای شبکه‌ای از ماینرها تبدیل‌ خواهد شد که فرآیندهای اعتبارسنجی را انجام می‌دهند. از سازوکار اثبات هوشمندی (Proof of Intelligence) استفاده می‌کند که در آن ترکیبی از مدل‌های هوش مصنوعی و اعتبارسنجی انسانی به‌طور جمعی میزان صحت خروجی‌های هوش مصنوعی را تأیید می‌کنند و نمرات ایجادشده در این سیستم یک رتبه اصالت جمعی را فراتر از تعصبات فردی برای دستیابی به یک نتیجه جهانی قابل اعتماد ایجاد می‌کند.

نئوراشی با عرضه توکن بومی خود به نام NEI امکان پرداخت پاداش به استخراج کنندگان را فراهم می‌کند و با اعتبارسنجی عملکرد مدل‌های هوش مصنوعی، کاربران می‌توانند امتیازات اعتماد شبکه را در بالاترین حد خود نگه دارند. این پروژه علاوه بر این محصولات دیگری مانند چارت‌مایند (ChartMind) و چِین‌کدر (ChainCoder) را عرضه کرده است که امکان تجزیه و تحلیل تصاویر و ایجاد قرارداد‌های هوشمند بدون نیاز به دانش کدنویسی را فراهم می‌کند. با کمک به اعتبارسنجی این پروژه‌ها، نئوراشی به سمت نسل بعدی فناوری گام برداشته و در تضمین اعتبار و شفافیت در استفاده از هوش مصنوعی، مؤثر است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا