گزارش و تحلیل

آمادگی بازار ارزهای دیجیتال در سه‌ ماهه دوم ۲۰۲۴؛ تحلیل گزارش تحقیقاتی صرافی کوین‌بیس

آمادگی بازار ارزهای دیجیتال برای دوره صعودی

در گزارشی تحقیقاتی که روز جمعه منتشر شد، صرافی کوین‌بیس به بررسی چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۲۴ پرداخته است. این گزارش نشان می‌دهد که با پشت سر گذاشتن بسیاری از چالش‌های پیش‌بینی‌شده، بازار برای یک دوره صعودی آماده شده است.

براساس این گزارش، به‌نظر می‌رسد بازار ارزهای دیجیتال برای سه‌ماهه دوم مثبت آماده شده است، زیرا بسیاری از چالش‌های پیش‌بینی‌شده قبلی پشت سر گذاشته شده‌اند. صرافی کوین‌بیس در این گزارش اظهار می‌کند که این عوامل مثبت ممکن است تنها از نیمه دوم آوریل به طور واضح‌تر خود را نشان دهند.

در این گزارش، رویداد اصلی بازار ارزهای دیجیتال در این سه‌ماهه همچنان هاوینگ بیت کوین است که انتظار می‌رود بین ۱۶ تا ۲۰ آوریل رخ دهد. این هاوینگ که هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد، باعث کاهش ۵۰ درصدی پاداش استخراج‌کنندگان شده و در نتیجه سرعت رشد عرضه بیت کوین را کم می‌کند.

تحلیلگران دیوید دونگ و دیوید هان در این گزارش نوشتند که از سوی تقاضا، دوره بررسی ۹۰ روزه که بسیاری از کارگزاری‌های بزرگ هنگام انجام اعتبارآزمایی از آن استفاده می‌کنند، ممکن است تا ۱۰ آوریل به پایان برسد. این دوره اعتبارآزمایی هنگام بازرسی دقیق روی محصولات مالی جدید همچون صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) به‌کار می‌رود.

صرافی کوین‌بیس اشاره می‌کند که کارگزاری‌های بزرگ مانند مورگان استنلی، بانک آمریکا، شرکت خدمات مالی و بانکداری یوبی‌اس و گلدمن ساکس تنها نگهبانان ثروت نیستند و برخی از پلتفرم‌های مهم مدیریت سرمایه در ایالات متحده خارج از این مؤسسات مالی بزرگ فعالیت می‌کنند.

برای برخی از این مدیران سرمایه بزرگ، مانند ال‌پی‌ال فایننشال، دوره مشاهده عادی ۳ ماه است. صرافی کوین‌بیس می‌گوید این امر می‌تواند در میان‌مدت، سرمایه قابل توجهی را برای ETFهای اسپات بیت کوین مستقر در ایالات متحده آزاد کند. گزارش کوین‌بیس با اشاره به سطح بالای موقعیت‌های فروش با اهرم در قراردادهای آتی بیت کوین در بورس کالای شیکاگو که در تاریخ ۱۹ مارس به رکورد جدیدی رسید، بیان می‌کند که علاقه‌ی نهادهای مالی به حوزه‌ ارزهای دیجیتال همچنان بالا باقی مانده است.

این گزارش به بالاترین میزانِ کل ارزش قفل‌شده در مشتقات درون‌زنجیره‌ای به مبلغ ۳.۴ میلیارد دلار اشاره می‌کند، هرچند که کل ارزش قفل‌شده در امور مالی غیرمتمرکز همچنان تقریباً ۵۰ درصد پایین‌تر از بالاترین میزان دوره گذشته خود قرار دارد. صرافی کوین‌بیس می‌گوید سرمایه‌گذاران با بازکردن پوزیشن فروش بر

ای سهام شرکت مایکرواستراتژی که به‌صورت راهبردی اقدام به خرید بیت کوین کرده است، در مقابل پوزیشن‌های خرید بیت کوین، ممکن است به بخشی از نوسانات اخیر بازار دامن بزنند.

تأثیر دوره هاوینگ بیت کوین بر سرمایه‌گذاری؛ آیا این زمان مناسب برای سرمایه‌گذاری است؟

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا